DN80 – Akustik Kabinli Paket Blower

Paket Blower; roots tipi Pozitif deplasmanlı blower, elektrik motoru, modern (delta tip) saşe, çıkış susturucusu, filtreli  emiş susturucu, çek valf, emniyet ventili kayış kasnak sistemi gibi ekipmanlardan oluşan -750 / +1000 mbar basınç aralığında hava ihtiyacı duyulan (max 120 m3/dk) arıtma, gıda, enerji, çimento, biyokimya, plastik gibi sektörlerde gerek asil hava ihtiyacının karşılanması gerekse ürün transferinde ( pnömatik nakil – vakum) kullanılan ekipmanlardır.

Paket blowerlerin çalışma esnasında oluşması muhtemel gürültü problemini bertaraf etmek amacıyla paket blowerler akustik ses izolasyon kabini içerisine montajı yapılmaktadır.

NKM Akustik kabini rakiplerinden ayıran en önemli özellikler kabin panellerinde kullanılan dört farklı malzeme ile lamine edilen ses yalıtım malzemeleri , ses yalıtım malzemelerin panele montaj yöntemi ve kabin içi soğutma (havalandırma) yöntemidir.

 

Akustik kabinli paket blower ünitesi taşınması ve hat montajları oldukça kolaydır. Akustik kabin paket blower bakımı ve sarf malzeme (filtre, kayış, kasnak vb) değişimlerini kolay kılması ile de ön plana çıkmaktadır.

 

Paket blowerde anlık olarak izlenen manometreler ile filtre kirlilik  – çıkış basıncı ve çıkış sıcaklıkları ve çalışma saati personelin rahat ulaşabileceği şekilde kabin üzerinde konumlandırılmaktadır.